8′ 6″ Wide
24′ Long
7′ Interior Height
2- 5200 lb Axles with EZ Lube Hubs
Electric Brakes
9990 lb GVWR
7000 Lb Jack
12″ Extended Tongue
2 5/16″ Coupler
16″ On Center Floor and Walls
Beavertail
Rear Ramp Door with Ramp Flap
36″x 78″ RV Door with Bar Lock
Aluminum Door Hold Back
ST225/75R15 Radial Tires on Silver Mods
Mounted Matching Spare Tire (Interior)
3/4″ High Performance Floor
Engineered Wood Walls and Floor
Cross-Track Built in Side Walls and Floor
Built-In Step
2- 12V Dome Lights
7 Way Plug
4- D-Rings
2- Flow-Thru Wall Vents
24″ Stoneguard
LED Lights
RECOVR 3 Years GPS Tracking System
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Delivery Available – Call for a Quote
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 721BE2427TW202196 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Darkhorse Cargo |
| Model: | DHW8.5X24TA52 |
| Floor Length: | 288" or 24' |
| Width: | 96" or 8' |
| Weight: | 4350.00 lbs |
| GVWR: | 9990.00 lbs |
| Payload Capacity: | 5640.00 lbs |
| Axle Capacity: | 5200.00 lbs |
| Color: | Silver |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.