
























8′ 6″ Wide
24′ Long
7′ Interior Height
2- 6000 lb Torsion Axles with EZ Lube HubsElectric Brakes
12000 lb GVWR
7000 lb Jack
Deluxe Rear Stabilizer Jacks
16″ On Center Floor, Walls, Roof
Reinforced Rear Ramp Door with Ramp Flap
Stainless Steel Hardware with Black Lockable All-Weather Hasps
36″x 74″ Side Door with Aluminum Door Hold Back and Legend Lighted Grab Handle
Deluxe Self-Mating Escape Door
3/4″ Engineered Wood Flooring
Engineered Wood Walls
Translucent Roof
Rear Spoiler with 2 LED Loading Lights
2- Salem Vents
Tapered Skirting
Winch Plate
12V Junction Box
2- LED Dome Lights
4- 5000 lb D-Rings
Gunmetal Aluminum Wheels
Mounted Spare Tire (Interior)
LED Lights
**Like New Condtion**
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
spencertrailers@sbcglobal.net
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 5WMBE2423T1017313 |
| Condition: | Used |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Used |
| Model: | 8.5X24TMR |
| Floor Length: | 288" or 24' |
| Width: | 96" or 8' |
| Weight: | 3495.00 lbs |
| GVWR: | 12000.00 lbs |
| Payload Capacity: | 8505.00 lbs |
| Axle Capacity: | 6000.00 lbs |
| Color: | Silverfrost |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.