8′ 6″ Wide
24′ Long
7′ Interior Height
2- 5200 lb Axles
9990 lb GVWR
Electric Brakes
Electric Jack
Beavertail
Rear Ramp Door with Extension
Premium Escape Door
Side Door with Step
Aluminum Floor
Aluminum Cabinets
Airliner Track in Floor
5 Interior LED Lights
2- Interior Vents with Electric Fans
3- Interior Plugs
Rear Load Lights
110V
Inverter
Spare Tire
**Very Good Condition, this is a One Owner Trailer**
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 7H0TT2426NN008347 |
| Condition: | Used |
| Year: | 2022 |
| Manufacturer: | Used |
| Model: | BTA8524TA3 |
| Floor Length: | 288" or 24' |
| Width: | 8' 6" |
| GVWR: | 9990.00 lbs |
| Payload Capacity: | 9990.00 lbs |
| Axle Capacity: | 5200.00 lbs |
| Color: | White |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.