94″ Wide
102″ Long
Welded Headache Rack
3/16″ Aluminum Tread Deck Plate
4″ Structure Formed Frame
B & W Turnover Ball Hitch Rated 30k
Driver’s Side Front Toolbox has 3 Drawers with LED Lights
1- Shelf in Passenger’s Side Front Toolbox with LED Lights
2- Rear Side Toolboxes
Smooth Aluminum Doors on All Toolboxes
Toolboxes Lockable with Vector TL-300 Latches
Side Skirts with Tread Plate
Tie Rails on Sides
Aluminum Steps
Steps by Rear Receiver Hitch
LED Lights
7 Way RV Plug
Mudflaps, Wiring Harness and Mounting Brackets Included in Price
Fits Best: Ram 3500 ’13 and Up
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 1Z9Z941020126A053 |
| Condition: | New |
| Year: | |
| Manufacturer: | Zimmerman |
| Model: | RMSR-9102 |
| Floor Length: | 102" or 8' |
| Width: | 94" or 7' |
| Payload Capacity: | 0.00 lbs |
| Axle Capacity: | 0.00 lbs |
| Color: | Aluminum |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.