









72″ Wide
10′ Long
3500 lb Axle with EZ Lube Hubs
2990 lb GVWR
7000 lb Drop-Leg Jack
2″ Coupler
4″ Channel Steel Frame
Rolled Fenders
48″ Rear Gate
2 1/2″ x 1.5″ Tube Top Rails
ST205/75R15 Radial Tires
Matching Spare Tire
Spare Tire Mount
Treated Wood Decking
4- Tie Down Pockets
LED Lights
Powder Coated
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Delivery Available – Call for a Quote
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
spencertrailers@sbcglobal.net
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 5M4LU1015TF052155 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Liberty |
| Model: | LU3K72X10C4 |
| Floor Length: | 120" or 10' |
| Width: | 72" or 6' |
| GVWR: | 2990.00 lbs |
| Payload Capacity: | 2990.00 lbs |
| Axle Capacity: | 3500.00 lbs |
| Color: | Black |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.