












82″ Wide
20′ Long
2- 5200 lb Axles with EZ Lube Hubs
Electric Brakes
9900 lb GVWR
7000 lb Drop-Leg Jack
2 5/16″ Coupler
6″ Channel Frame
Electric/Hydraulic Tilt
Smooth Drive-Over Fenders
Tool Box
Winch Mounting Plate
ST225/75R15D Radial Tires
Matching Spare Tire (Steel Wheel)
Under Deck Spare Tire Mount
2″ Treated Decking
Rub Rails with Stake Pockets
2- Banjo Tie-Downs
LED Lights
Solar Charger
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Delivery Available – Call for a Quote
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
spencertrailers@sbcglobal.net
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 5JWEX2521TN622938 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | H&H |
| Model: | H-EX20-100 |
| Floor Length: | 240" or 20' |
| Width: | 82" or 6' |
| Weight: | 2620.00 lbs |
| GVWR: | 9900.00 lbs |
| Payload Capacity: | 7280.00 lbs |
| Axle Capacity: | 5200.00 lbs |
| Color: | Black |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.