Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: [email protected] | ![]() |
Featured Image | Description |
| | 83" Wide |
| VIN: | 5M4LC2029TF053312 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Liberty |
| Model: | LC10K83X20C5DT |
| Floor Length: | 240" or 20' |
| Width: | 83" or 6' |
| Weight: | 2640.00 lbs |
| GVWR: | 9990.00 lbs |
| Payload Capacity: | 7350.00 lbs |
| Axle Capacity: | 5200.00 lbs |
| Color: | Black |
| Price: | $5,750.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=053312 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.