Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: [email protected] | ![]() |
Featured Image | Description |
| 6′ Wide |
| VIN: | 1P9RD1626TF190744 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Polar King Mobile |
| Model: | 6X16TA52 |
| Floor Length: | 192" or 16' |
| Width: | 72" or 6' |
| Weight: | 3300.00 lbs |
| GVWR: | 9900.00 lbs |
| Payload Capacity: | 6600.00 lbs |
| Axle Capacity: | 5200.00 lbs |
| Color: | White |
| Price: | $42,950.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=190744 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.