Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: spencertrailers@sbcglobal.net | ![]() |
Featured Image | Description |
| NEW FOR 2026: 6 Year Structural Warranty, 2 Year Comprehensive Warranty !!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!! Delivery Available – Call for a Quote |
| VIN: | 46UFU1627T1312268 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Diamond C Trailers |
| Model: | GTU235 16X83 |
| Floor Length: | 192" or 16' |
| Width: | 83" or 6' |
| Weight: | 2090.00 lbs |
| GVWR: | 7000.00 lbs |
| Payload Capacity: | 4910.00 lbs |
| Axle Capacity: | 3500.00 lbs |
| Color: | Black |
| Price: | $$6,350.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=312268 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.