Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: spencertrailers@sbcglobal.net | ![]() |
Featured Image | Description |
| NEW FOR 2026: 6 Year Structural Warranty, 2 Year Comprehensive Warranty Delivery Available – Call for a Quote |
| VIN: | 46UDT121XT1309646 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Diamond C Trailers |
| Model: | DSA107 12X77 |
| Floor Length: | 144" or 12' |
| Width: | 77" or 6' |
| Weight: | 1930.00 lbs |
| GVWR: | 7000.00 lbs |
| Payload Capacity: | 5070.00 lbs |
| Axle Capacity: | 7000.00 lbs |
| Color: | Black |
| Price: | $6,595.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=309646 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.