Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: spencertrailers@sbcglobal.net | ![]() |
Featured Image | Description |
| 82″ Wide Delivery Available – Call for a Quote !!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!! |
| VIN: | 46UBE2025T1308889 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Baseline Trailers By Diamond C |
| Model: | HEQ207 20X82 |
| Floor Length: | 240" or 20' |
| Width: | 82" or 6' |
| Weight: | 2980.00 lbs |
| GVWR: | 14000.00 lbs |
| Payload Capacity: | 11020.00 lbs |
| Axle Capacity: | 7000.00 lbs |
| Color: | Black |
| Price: | $6,995.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=308889 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.