Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: spencertrailers@sbcglobal.net | ![]() |
Featured Image | Description |
| 7' Wide !!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!! Delivery Available – Call for a Quote |
| VIN: | 5WMBF1416T1017255 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Legend Trailers |
| Model: | 7X14TUSA30 |
| Floor Length: | 14' 168" |
| Width: | 84" or 7' |
| Weight: | 720.00 lbs |
| GVWR: | 2990.00 lbs |
| Payload Capacity: | 2270.00 lbs |
| Axle Capacity: | 3500.00 lbs |
| Color: | Aluminum |
| Price: | $4,750.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=017255 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.