Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: spencertrailers@sbcglobal.net | ![]() |
Featured Image | Description |
| 6′ 6″ Wide !!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!! Delivery Available - Call for a Quote |
| VIN: | 721BE1420TW200316 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Darkhorse Cargo |
| Model: | DHW6.5X14TA35 |
| Floor Length: | 168" or 14' |
| Width: | 6' 6" |
| Weight: | 2235.00 lbs |
| GVWR: | 7000.00 lbs |
| Payload Capacity: | 4765.00 lbs |
| Axle Capacity: | 3500.00 lbs |
| Color: | Silver |
| Price: | $6,800.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=200316 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.