Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: spencertrailers@sbcglobal.net | ![]() |
Featured Image | Description |
| 102" Wide !!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!! Delivery Available - Call for a Quote
|
| VIN: | 46UDT222XS1298077 |
| Condition: | New |
| Year: | 2025 |
| Manufacturer: | Diamond C Trailers |
| Model: | DET207 22X102 |
| Floor Length: | 264" or 22' |
| Width: | 102" or 8' |
| Weight: | 4880.00 lbs |
| GVWR: | 14900.00 lbs |
| Payload Capacity: | 10020.00 lbs |
| Axle Capacity: | 7000.00 lbs |
| Color: | Metallic Gray |
| Price: | $14,650.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=298077 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.