Spencer Trailers, Inc. Phone: (812) 829-0226 291 West State Rd 46 Spencer, IN 47460 Email: spencertrailers@sbcglobal.net | ![]() |
Featured Image | Description |
| 82" Wide !!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!! Delivery Available - Call for a Quote
|
| VIN: | 46UBE2226S1291838 |
| Condition: | New |
| Year: | 2025 |
| Manufacturer: | Baseline Trailers By Diamond C |
| Model: | HEQ208 22X82 |
| Floor Length: | 264" or 22' |
| Width: | 82" or 6' |
| Weight: | 3200.00 lbs |
| GVWR: | 16000.00 lbs |
| Payload Capacity: | 12800.00 lbs |
| Axle Capacity: | 8000.00 lbs |
| Color: | Black |
| Price: | $8,200.00 |
| Product URL: | https://www.spencertrailers.com/all-inventory/?stock=291838 |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.