







78″ Wide
12′ Long
7000 lb Torsion Axle
7800 lb GVWR
Gravity Tilt
Diamond Plate Fenders
4- D-Rings
Wood Floor
**Excellent Condition**
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
spencertrailers@sbcglobal.net
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 5JW1U1216L2262760 |
| Condition: | Used |
| Year: | 2020 |
| Manufacturer: | Used |
| Model: | ST7812SATEB078 |
| Floor Length: | 144" or 12' |
| Width: | 78" or 6' |
| GVWR: | 7800.00 lbs |
| Payload Capacity: | 7800.00 lbs |
| Axle Capacity: | 7000.00 lbs |
| Color: | Black |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.