




















98″ Wide
110″ Long
Headache Rack to Accomodate a Sliding Rear Window or 3rd Brake Light Camera
40″ Tall Front Compartments
Front Compartments have 2- Adjustable Shelves with Dividers
2- Top Loading Compartments in Middle on Each Side
Fuel Port in Driver’s Side Top Loading Compartment
2- Back Compartments
LED Lighting in All Toolboxes
Locking T Handles on All Compartments
Extruded Grooved Floor
16″x 16″ GooseNeck Opening
4- Recessed D-Rings in Floor
12″ Slam Latch Tailgate
Chamfered Rear Bed Corners
Step Bumper
All LED Lights (Clear Lenses)
Hitches, Mudflaps, Wire Harness and Mounting Brackets Included in Price
FITS BEST: Ford ’17 and Up
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
spencertrailers@sbcglobal.net
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 240885 |
| Condition: | New |
| Year: | |
| Manufacturer: | Martin Truck Bodies |
| Model: | GNSB-AL-98X100 |
| Floor Length: | 110" or 9' |
| Width: | 98" or 8' |
| Payload Capacity: | 0.00 lbs |
| Axle Capacity: | 0.00 lbs |
| Color: | Aluminum |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.