








78″ Wide
12′ Long
5000 lb Straight Axle with EZ Lube Hubs
5000 lb GVWR
7000 lb Drop-Leg Jack
2″ Coupler
4″ Channel Chassis
Diamond Plate Fenders
48″ Rear Gate with Extra Uprights
2 1/2″x 1 1/2″ Tube Top Rails
ST225/75D15 Radial Tire
Matching Spare Tire
Spare Tire Mount
Treated Wood Decking
LED Lights
Powder Coated
!!! 3% CONVENIENCE FEE FOR CREDIT CARD !!!
Delivery Available – Call for a Quote
Spencer Trailers, Inc.
www.spencertrailers.com
spencertrailers@sbcglobal.net
291 West State Rd 46
Spencer, IN, 47460
(812) 829-0226
| VIN: | 5M4LU1214TF049454 |
| Condition: | New |
| Year: | 2026 |
| Manufacturer: | Liberty |
| Model: | LU5K78X12C4 |
| Floor Length: | 144" or 12' |
| Width: | 78" or 6' |
| Weight: | 1200.00 lbs |
| GVWR: | 5000.00 lbs |
| Payload Capacity: | 3800.00 lbs |
| Axle Capacity: | 5000.00 lbs |
| Color: | Black |
Please enter your contact information and one of our representatives will get back to you with more infomation.